Vyberte stránku

Cestovní pojištění je pro většinu lidí už tak samozřejmé, jako si přibalit k moři plavky. Liší se ale v tom, kolik Češi do cestovního pojištění investují. Většina obyvatel České republiky upřednostňuje levnější varianty pojištění. Tento typ pojištění je opravdu může za pár korun ochránit před statisícovými výdaji v případě úrazu a jiných nepříjemností. Jiná situace ale nastává v případě, že jedete na dovolenou sportovat, za dobrodružstvím nebo si například půjčujete auto.

Nejnovější průzkumy ukazují, že devět z deseti Čechů cestuje po Evropě
a největší zájem o pojištění je v červenci.
Nejvíce si Češi sjednávají pojištění v období od června do září. Nejvíce pojištění pak zpravidla bývá sjednáno v červenci. Naopak nejslabším měsícem je duben.

Nezapomínejte zohlednit letní sporty a adrenalinové aktivity

„Lidem, kteří si jedou do zahraničí odpočinout, tudíž uvelebit se na pláži s knížkou či okouknout tamější památky, stačí pojištění na léčebné výlohy, asistenční služby, popřípadě krytí úrazu a připojištění odcizení/ztráta zavazadel. To kryje každé základní cestovní pojištění, které může klienty vyjít průměrně na 200–300 korun. Ovšem pokud vyjede do zahraničí vášnivý sportovec, který má rád pestřejší formy dovolené, je třeba se nad pojištěním více zamyslet a zvážit, která varianta by byla ta pravá. V základním cestovku totiž většinou nenalezneme krytí rizikových sportů, jako například potápění, horolezectví apod. A pokud někdo řeší dovolenou včetně cestovního pojištění s velkým předstihem není od věci do pojistky zahrnout i pojištění storna cesty“, doplňuje Veronika Maršalová z GFS group.

Nejvíce se cestuje po Evropě

Až 90 % cest, které Češi během roku podniknou, míří do Evropy, přičemž sedm procent lidí cestuje na Slovensko. Dva ze stovky cestovatelů míří do USA a zbylých osm procent lidí za hranice Evropy.

Průměrná délka sjednaného cestovního pojištění je na dobu 20 dnů za cenu okolo 600 korun. Rodinné pojištění vychází po Evropě o něco levněji. Dva dospělí a dvě děti zaplatí za pojištění na týden po Evropě v průměru do 700 korun, při výjezdu do světa to rodinu stojí něco málo přes 1000 korun.

TIP GFS group
Nešetřete na cestovním pojištění. Investice v řádu 100-200 korun navíc, pro Vás znamená navýšení pojistné ochrany ve statisících až milionech korun. Léčebné výlohy v zahraničí nejsou tak levné jako u nás. V České republice a ve spoustě států, které spadají do oblíbených dovolenkových destinací funguje i ve větším rozsahu odškodnění za způsobenou škodu třetí osobě – drobná chyba se může vyšplhat na škodu v řádech milionů korun. Na dovolenou si přece jedete odpočinout, a nejen dávat pozor. Investujte proto pár korun navíc a buďte v klidu.