Vyberte stránku

Zimní měsíce jsou pro exotické dovolené jako dělané. Aby dovolená dopadla podle vašich představ, nezapomeňte se pojistit. Vždyť víte, připraveným štěstí přeje.

Co vše by mělo obsahovat vaše cestovní pojištění?

Cestovní pojištění patří k těm nejdůležitějším věcem, které si na cesty do zahraničí pořizujeme. Dobře sjednané pojištění nám totiž může pomoci jak v případě nemoci či úrazu, tak i při ztrátě zavazadel, zpoždění letu či například spáchání přestupku v zahraničí.

Jaký zvolit limit u pojištění léčebných výloh?

Pojištění léčebných výloh je součástí každého základního cestovního pojištění. Z tohoto pojištění je hrazena veškerá zdravotní péče včetně léků a převozu v zahraničí. Toto pojištění je v různých balíčcích cestovního pojištění nabízeno s různým limitem pojistného plnění, přičemž některé pojišťovny nabízí pokrytí ve výši 2 000 000 Kč, některé vyšší. Pokud cestujete do exotických destinací, pojistěte se vždy na co nejvyšší částku. Hrozí zde nejen vyšší riziko nákazy nějakou nemocí, ale také následná léčba probíhá ve specializovaných klinikách, které si svou péči nechají náležitě zaplatit.

Je vhodné i úrazové připojištění k cestovnímu pojištění?

Výše uvedené pojištění léčebných výloh se vztahuje na zdravotní péči související s onemocněním, avšak nejsou z něj pokryty trvalé tělesné následky způsobené úrazem, popřípadě smrt úrazem. Na tyto případy se vztahuje právě úrazové pojištění, které lze k cestovnímu pojištění připojistit.

Lákají vás rizikové sporty? Připojištění je nutnost!

V každé turistické destinaci na nás čeká celá řada lákadel v podobě různých adrenalinových sportovních aktivit. Zkusit si tak můžete například windsurfing, skok s padákem, yachting či například rafting. Cestovní pojištění však výše uvedené aktivity řadí do rizikových sportů a standardně je nepokrývá. Pokryty jsou pouze takzvané rekreační sporty, jež zpravidla představují minimální riziko vzniku úrazu (například plavání, fitness, aerobic či jízda na kole). Oproti tomu rizikové sporty je nutné připojistit s pomocí připojištění rizikových sportů. Pokud si nejste jisti, do které kategorie spadá vaše sportovní aktivita, rozřazení sportů obvykle naleznete v příloze k pojistným podmínkám daného cestovního pojištění. Nebo se poraďte se svým finančním poradcem.

Co jsou rozšířené asistenční služby? Potřebuji je?

Ať již potřebujete nutně něco přeložit nebo jste ztratili své cestovní doklady, rozhodně využijete pojištění rozšířených asistenčních služeb. Tato asistence vám dále poskytne nezbytné informace o zdravotnických zařízeních v okolí, zajistí komunikaci s lékařem či například pomůže při vzniku škody na vozidle. Nutnost to není, ale v mnoha případech vám tato služba ulehčí spoustu práce a nervů.