Vyberte stránku

Víte, že rekonstrukci, modernizaci č koupi bytu nebo domu můžete financovat nejen hypotékou, ale i úvěrem od stavební spořitelny? Právě druhý zmiňovaný způsob je v současné době značně na vzestupu.

Kreditní karty a úvěry s ní spojené Čechy už nelákají.  Do popředí zájmu českých domácností se dostávají spotřebitelské úvěry. Jejich obliba rok od roku roste. Češi žijí na dluh a půjčují si na věci denní potřeby.

Díky pozitivnímu růstu národní ekonomiky dochází neustálému zvyšování mezd. Tato situace nahrává nejen bankám, ale především českým domácnostem, kterým zbývá více peněz. Ty lze pak použít na případné splácení půjček. Češi se přestávají bát žít na dluh a pořizující si věci, aniž by na ně měli reálně ušetřené peníze. To se v posledních letech odráží v růstu obliby spotřebitelských úvěrů. Lidé nemají strach půjčit si na věci běžné spotřeby, na vybavení domácnosti či dovolenou. Podle údajů ČNB je tento rok, co se do objemu spotřebitelských úvěrů, rekordní a české domácnosti si v minulosti ještě tolik nevypůjčily jako nyní.

Co tomuto trendu nahrává?

Podle oslovených odborníků je zvyšující se zájem domácností o půjčky povzbuzován marketingovými nabídkami bank a také vlivem konkurenčního boje, který nastal vstupem dalších bank na český trh. Tento fakt se projevuje především na výši úroků, které jsou velmi nízké, průměrně se pohybují okolo 7 až 8 procent. Klienti nejsou vázáni podmínkou zažádat si o spotřebitelský úvěr pouze u banky, u které mají veden běžný účet. Tím se jim nabízí větší škála nabídek a možností.

Konsolidace se vyplatí

Nižší úrokovou sazbu lze také získat prostřednictvím konsolidace půjček do jednoho spotřebitelského úvěru. Banky nabízejí klientům spojení více úvěrů v jeden za podstatně výhodnějších podmínek.

Pokud máte zájem o využití spotřebitelského úvěru nebo potřebujete poradit, jak řešit stávající úvěry, je dobré se obrátit na finančního poradce, který vám v této otázce kvalitně poradí.