Vyberte stránku

Na vlastní bydlení nemá stále více mladých lidí. Jsou vůbec nějaké možnosti, jak splnit podmínky bank a mít k dispozici potřebné peníze, když pravidelným šetřením je to běh na dlouhou trať?

Buď jste jedni z těch šťastnějších a potřebné peníze vám dá rodina nebo máte možnost čerpat peníze ze stavebního spoření. Pokud tomu tak není, můžete zkusit některou z našich následujících rad.

90% hypotéka a 10% úvěr

I když jedna z hlavních podmínek bank je půjčit maximálně 80 % hypotéky, můžete zkusit štěstí a požádat o 90% hypotéku. Některé banky mladým lidem vycházejí vstříc a za určitých podmínek této žádosti vyhoví. Žadatel pak musí poskytnout zbylých 10 %, což je zpravidla snadnější. Zbylé peníze lze pak také pokrýt úvěrem s pomocí další osoby. Sami totiž úvěr čerpat nemůžete, jelikož byste byli vedeni v bankovním registru dlužníků, který banky při poskytování hypotéky kontrolují. Buďte opatrní a vše si dobře propočítejte, ať zvládnete vše splácet.

Ručit lze i další nemovitostí

V tomto případě, když žádáte o hypotéku, ručíte jak pořizovanou nemovitostí, tak i další nemovitostí, která není zatížena omezenými vlastnickými právy. I v tomto případě mladým lidem vypomáhají rodiče a ručí většinou vlastním domem nebo bytem. Ty po splacení 20 % LTV pak z hypotéky můžete vyvázat. Zde však mějte na paměti, zadarmo to nebude a vyvázání zastavené nemovitosti je spojeno s poplatky.

Máte zájem o vlastní bydlení, ale myslíte si, že na hypotéku momentálně nemůžete dosáhnout, nezoufejte. Nebojte se navštívit naše poradce a probrat s nimi své možnosti.