Vyberte stránku

Napadlo vás někdy, že můžete zhodnotit své peníze díky investicím do nemovitostí, aniž byste museli disponovat velkým obnosem peněz? Prozradíme vám hned několik způsobů, jak na to.

Vydělávejte díky developerům

Jak to funguje? Díky novým subjektům, které přicházejí na trh můžete již od pěti tisíc korun půjčit developerovi na výstavbu a po nějakém čase vám z toho poplynou úroky. Pro samotné developery je to výhodnější než si půjčit u banky, a to hned z několika důvodů. Vy jako investoři se pak nemusíte bát, že o své peníze přijdete. Pokud developer své závazky v přesně stanovený termín nesplní, přijde o pozemek ve prospěch investorů, tedy vás.

Vsaďte na fondy

Další zajímavou možností, jak rozšířit své peněžní portfolio je investovat do nemovitostí prostřednictvím nemovitostních fondů. Je to prakticky bez starostí, práci za vás odvede někdo jiný a vám se tím otevírají nové možnosti investovat do kancelářských objektů, skladů, obchodních center nebo průmyslových areálů. Z jejich nákupu, prodeje a pronájmu vám pak fond vyplácí výnosy.

Subjekty, které takto investují, se musí registrovat u ČNB, kde naleznete jejich seznam. Abyste mohli takto investovat, nepotřebujete velké částky. Začít je možné jen s několika stovkami. Do začátku můžete zkusit sice méně výnosné, ale zároveň i méně rizikové fondy retailové. Pokud se cítíte na víc, můžete vyzkoušet fondy kvalifikovaných investorů, kde je riziko větší. Vklad začíná na milionu korun, ale výnos je daleko větší.

Investovat lze i do zahraničí

Jelikož je u nás nabídka nemovitostí limitující, konkurence roste a nestaví se již v takové míře, můžete prostřednictvím fondů investovat do nemovitostí i v zahraničí. Možné to je například na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku.

Pokud vás tato možnost investování zaujala, neváhejte si sjednat informační schůzku s finančními poradci a probrat s nimi své možnosti.